Fémipari csiszolóanyagok a védőbevonat tartósságáért

fémipari csiszolóanyagok

A korrózióvédelem alapja a fémfelületek előkészítése. Mutatjuk a rozsdátlanítás, zsírtalanítás menetét, kínálatunkban pedig megtalálja a fémipari csiszolóanyagokat!

A fém munkadarabok legnagyobb ellensége a korrózió, amivel szemben ma már többféle megoldást is be lehet vetni. Festékkel, de akár egy másik fémréteggel is be lehet vonni a darabokat, a védőbevonat tartóssága érdekében azonban különösen fontos a felületek előkészítése. Elsőként rozsdátlanítani kell, majd jöhet a zsírtalanítás, szükség esetén a tapaszolás, és ha ezek készen vannak, be lehet vetni a választott korrózióvédelmi módszert. Nézzük meg mindezt lépésről lépésre!

A rozsdátlanítás professzionális megoldásai

A vas és acél munkadarabokon keletkező oxidrétegtől – ez lehet rozsda és reve is – három különböző módszerrel lehet megszabadítani a felületeket. A kémiai oxidmentesítés komplex és eszközigényes eljárás, ennél lényegesen egyszerűbb a gépi munka, és bár ez nem túl hatékony, bizonyos esetekben akár kézzel is eltávolítható a rozsda.

A fémipari csiszolóanyagok között vannak kifejezetten erre a célra szolgáló vásznak, melyekkel lényegében le lehet dörzsölni a rozsdát. A gépi eljáráshoz többféle csiszológépet lehet segítségül hívni, melyekkel eredményesen lehet dolgozni, a rezgés, forgás eredménye egy tiszta fémfelület. Viszont abban az esetben, ha teljesen fémtiszta felületre van szükség, homokfúvást is be kell vetni az előkészítés során.

A rozsdátlanítás módszerét és az alkalmazott eszközöket minden esetben az elérni kívánt eredménynek megfelelően kell megválasztani. A megtisztított fémfelületeket 4 osztályba lehet sorolni, ez a mérsékelten rozsdás felület (K3), mérsékelten tiszta felület (K2), tiszta fémfelület (K1), valamint a teljesen fémtiszta felület (K0).

fémipari csiszolóanyagok

Amit a zsírtalanításról és tapaszolásról tudni érdemes

A munkadarabokról a gyártási folyamat során rájuk rakódó olaj- vagy zsírréteget is el kell távolítani ahhoz, hogy a védőbevonat megtapadjon és hosszú távon tartós maradjon. A zsírtalanítás szükségességéről könnyen meg lehet győződni, ha a víz lepereg a felületről, mindenképpen meg kell szabadítani a felesleges rétegtől.

Ennek legegyszerűbb módja az egyszerű lakkbenzin használata, ami remekül oldja az olajokat és a zsírokat egyaránt. A lakkbenzint ecseteléssel célszerű felhordani a felületre, amennyiben szükséges, többször meg kell ismételni a műveletet, végül pedig szárazra kell törölni.

Amire mindezeken felül még szükség lehet, az a felületi hibák eltüntetése, ami elsősorban a helytelen megmunkálás miatt válhat szükségessé, de előfordulhatnak olykor alaki hibák is, ami szintén megköveteli a javítást. A kisebb hibákat folttapaszolással lehet orvosolni, a teljes felület bevonásához pedig a simítótapaszolás a megfelelő módszer, az anyagot illetően a fémfelülethez kell igazodni.

fémipari csiszolóanyagok

A fémipari csiszolóeszközök beszerzése

A teljes előkészítési folyamatot áttekintve jól látható, hogy a legfontosabb lépés a rozsdátlanítás, ennélfogva a megfelelő csiszolóeszközök kiválasztása nagymértékben befolyásolja a végeredményt. Bármi legyen is a pontos cél, az egyértelmű, hogy a csiszoláshoz alkalmazott eszközöket és gépeket nem az egyszerű barkácsáruházak kínálatában kell keresni.

A professzionális csiszolástechnikai megoldásokat Önnek is nálunk érdemes keresnie, hiszen kínálatunkat úgy alakítottuk ki, minden érdeklődőnknek tudjunk feladatra szabott terméket ajánlani. Ha fémipari csiszolóeszközökre, esetleg további tanácsokra van szüksége a munkadarabok előkészítésével kapcsolatban, forduljon hozzánk bizalommal!

Related Posts

Telefon:06 30/996-43-82
E-mail:dunaholz@gmail.com